7 sposobów na brak ochoty na trening

Nie chce Ci się ćwiczyć. Nie przekonuje Cię, że po treningu będziesz z siebie zadowolona. Po prostu nie chce Ci się wskakiwać w dres i buty sportowe. Poniżej trzy sposoby na to, by jednak wykonać trening.

1. Sposób robotyczny

Metoda polega na tym, by iść na trening bez zastanawiania się, czy boli Cię ręka, głowa, boga, masz zasiedziałość dupną lub serial w telewizji. Idziesz o określonej godzinie, koniec kropka. Jak padniesz ze zmęczenia to w trakcie treningu lub po, nie po nim. To działa i tę metodę stosuje wielu zawodowców, którym też często nie chce się iść na kolejne ćwiczenia.

2. Sposób na Beyonce

Zmotywuj się teledyskiem lub zdjęciem dziewczyny, której ciało podziwiasz. Bez ćwiczeń nie ma kołaczy… Czy jakoś tak. Dla mnie idealna jest Beyonce. Patrz, wystroiła się jak Beyonce:

W tym teledysku wygląda rewelacyjnie, zresztą piosenkarka sama przyznała, że ocenia swoją sylwetkę z czasów wideoklipu Crazy in love jako najlepszą w życiu. Zapewniam Cię, że jeśli mi się nie chce, puszczam ten kawałek i przypominam sobie, że mi się chce.

3. Sposób na telewidza

Wypróbowałaś dwa poprzednie sposoby i nadal wolisz włączyć sobie serial? Ależ tu nie występuje żadna sprzeczność interesów! Włącz film i wskocz w międzyczasie na rowerek stacjonarny lub kręć hula hop. Nawet nie zauważysz, jak odhaczysz pół godziny treningu.

4. Sposób na melomana

Odpal swoją ulubioną muzykę i sprawdź, czy nadal nie chce Ci się ćwiczyć. Naukowcy udowodnili, że dźwięki działają fizycznie na samopoczucie człowieka i jego zdolność do wysiłku. Dobrze dobrany kawałek może zwiększyć gotowość organizmu do pracy fizycznej nawet o 30 procent.

Podrzucam Ci kilka kawałków z kopem. Energetyczna muzyka, która motywuje do treningów:

- KSHMR – The Spook ft. BassKillers & B3nte

- Charlotte Devaney – Flip It (The Edit) ft. Snoop Dogg

- Una furia que avanza

- Jason Derulo – „Talk Dirty” feat. 2 Chainz

- Beyoncé – Diva

- Eminem – Lose yourself

- Wisin & Yandel – Ahora Es.

Większość podanych przeze mnie utworów z listy ma równie motywujące teledyski, więc powodzenia!

5. Sposób na straszenie

Postrasz się, że będziesz wyglądać jak gruby Amerykanin z dowcipów. Obejrzyj jakiś program o operacjach na odchudzanie lub przejrzyj zdjęcia z Internetu. Nie masz nikogo wyśmiewać, tylko wystrzegać się cudzych błędów.

6. Sposób na ambicję

Poproś przyjaciółkę, byście wzajemnie meldowały sobie, czy wykonałyście trening. Jak ominiesz ćwiczenia, koleżanka ma Cię skrytykować i zawstydzić.

7. Sposób na Świętego Mikołaja

Zapisuj w notesiku, ile razy wykonałaś trening. Załóż, że kupisz sobie nowy ciuch bez wyrzutów sumienia po 20 treningach. Jeszcze się okażesz, że dajesz radę robić Chodakowską trzy razy dziennie.

Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>