Zjeść czy nie zjeść? Hamletowski sposób na odchudzanie

Dzisiaj przedstawię Wam prosty sposób na to, aby zjadać mniej ciastek. Metodę zaczerpnęłam – jak wypada humanistce – od Szekspira.

Nie oszukujmy się – gdy sięgamy po ciastko rzadko kiedy jesteśmy naprawdę strasznie głodne. Zwykle jest to spowodowane bodźcem z głębi mózgu, który pyta „Halina, a może trochę cukru do krwioobiegu?” i Halina – drept, drept, idzie do kuchni i bierze ciastko. Nawet się nie zastanawia, sięga, jak po swoje. Aby powstrzymać się przed takim bezsensownym pałaszowaniem słodyczy wystarczy, zanim wstaniesz po ciastko, zapytać się „Zjeść czy nie zjeść?”. Obudzisz zdrowy rozsądek, który podpowie Ci: nie jedz tego, jesteś na diecie! U mnie skutkuje trzykrotne zadanie sobie tego pytania. Za pierwszym razem odpowiadam sobie „nie jedz, bo będziesz gruba”. Za drugim razem dogłębniej „nie jedz tego, ćwiczyłaś i cukier zaprzepaści Twój wysiłek”. Za trzecim razem wprost „sekundę zjedzeniu tego ciastka będziesz miała wyrzuty sumienia i zero satysfakcji. Jeśli go nie zjesz, będziesz z siebie dumna”.

Polecam – wypróbujcie odchudzanie na Hamleta. Przepraszam, że dziś dodaję posta tak późno, ale miałam problemy z zalogowaniem się panelu dzisiaj.

Karolina

5 thoughts on “Zjeść czy nie zjeść? Hamletowski sposób na odchudzanie

  1. Ja na szczęście nigdy nie miałam żadnych diet zawsze byłam chuda. Ale raz byłam chora i miałam zakaz jedzenia słodyczy było ciężko ale dałam radę.

  2. ja na szczęście za słodyczami nie przepadam i nie mam wyrzutów sumienia jeśli zdarzy mi się przygoda z ciastem lub ciastkami do kawy z przyjaciółkami :) gdzieś kiedyś przeczytałam mądre stwierdzenie: jeśli myślisz, ze jesteś głodna, zanim sięgniesz po słodycze zadaj sobie pytanie czy masz ochotę na jabłko. Jeśli nie – nie jesteś głodna. ;) jako że ja mam z kolei problem ze słonymi przekąskami (chipsami szczególnie) często stosuję ten sposób i skutkuje :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>